Wezwanie

Kaplica pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa


W centrum kaplicy znajduje się ołtarz z płaskorzeźbą Serca Jezusa projektu Stanisława Witkiewicza. Ołtarz jest w całości wykonany z drewna, cechuje się wielką prostotą, a z wyglądu przypomina góralską chatę.

Wielu turystów, którzy weszli do kaplicy, aby chwilę odpocząć i usiedli w ławce przed tym ołtarzem, doświadczyło Bożej miłości i miłosierdzia. Owa kaplica stała się dla nich miejscem spotkania z Bogiem i wyciszenia.

Przebite na krzyżu Najświętsze Serce Jezusa, z którego wypłynęła krew i woda, staje się obrazem miłości i miłosierdzia Boga wobec każdego człowieka. Szczególnie tego utrudzonego i uwikłanego w życiowe problemy, a nawet najcięższe grzechy. W Sercu Jezusa każdy może zatopić swoje winy i grzechy oraz zaczerpnąć z Niego nadzieję i miłość dającą siłę do pokonywania codziennych trudności. Świadczą o tym choćby wpisy do Księgi Pamiątkowej wystawionej w podziemiach kapliczki: 
„Najświętsze Serce Jezusa, Ty znasz myśli i sprawy moje. Polecam się Twej przeogromnej miłości i wszechmocy.”
„ Jezu Najsłodszy!”
„ Boskie Serce Jezusa, pobłogosław naszą rodzinę!”
„Ojcze Niebieski!”
„Ufam Tobie Jezu!”
„Chwała Ci Boże!”
„Ciebie, Jezu, uwielbiam w Najświętszym Sercu!”
„Króluj nam, Chryste!”
„Ukochane Serce Jezusa, przyjdź Królestwo Twoje!”.

Odpust w Kaplicy na Jaszczurówce świętujemy zawsze w piątek po oktawie Bożego Ciała, kiedy to wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.