Joanna Dziubińska

Joanna Dziubińska urodziła się we Wrocławiu w 1974 r., jednak od dzieciństwa związana jest z górami oraz ze sztuką ludową.
Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach artystycznych, która od pokoleń zajmuje się tworzeniem sztuki i rękodzieła ludowego. 

Jej pasje artystyczne są bardzo szerokie, nie „zamyka się” w jednej technice, bo jak sama mówi, to daje jej poczucie wolności. Zajmuje się malarstwem na szkle i fotografią. Tworzy ikony w technice decoupage, które wykonuje na starych deskach. Dużą radość sprawia jej lepienie w glinie oraz odnawianie starych mebli.

Ma za sobą kilka wystaw w kraju (w tym w Krakowie, Warszawie, Nowym Sączu) i za granicą (Luksemburg, Słowacja, Węgry). Jest właścicielką Galerii Sztuki Ludowej i Rękodzieła „Krzywa Jabłonka” w Szczawnicy przy ul. Pienińska 4, gdzie organizuje wystawy prac artystów z regionu Pienin i Podhala. W galerii tej można zobaczyć obrazy malowane różnymi technikami, rzeźby, płaskorzeźby, witraże, hafty, ceramikę oraz inne techniki artystycznego wyrazu.

 
Zainteresowanych twórczością pani Joanny zapraszamy do odwiedzenia strony Artystki i jej ciotki Anny Madejowej: www.krzywajablonka.pl