Bogdan Dziadzio

Bogdan Dziadzio urodzony w 1958 w Zakopanem, z zawodu pedagog. 
Działalność twórczą rozpoczął w 1985 roku malując ikony.
Obecnie nadal maluje i rzeźbi oraz wykonuje rysunki medyczne z dziedziny chirurgicznej. 

Główna tematyka jego prac, w przeważającej części kolorowanych, to sceny religijne. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. Zajmuje się także wystrojem obiektów sakralnych. Chęć poszukiwania wypowiedzi w innych technikach zaowocowała rzeźbami oraz malarstwem na szkle połączonym z wykonanym przez siebie obramowaniem.

Prace malarskie i rzeźbiarskie pana Bogdana zdobią kilka kaplic i kościołów. Znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Wystawiał między innymi w USA, Finlandii, Francji i Niemczech. Swój dorobek pokazywał na wielu krajowych wystawach. Jego obrazy zdobią między innymi kościół Cruz Machadoz w Brazylii, Klasztor ojców paulinów w Passau w Niemczech, a także kaplicę w domu rekolekcyjnym księży Marianów na Cyhrli. Od wielu lat systematycznie przygotowuje swoje prace do wystaw organizowanych w Galerii Religijnej Sztuki Ludowej malarstwa na szkle w Zakopanem Jaszczurówce. 
 
Wspólnie z małżonką Barbarą Baniecką-Dziadzio, również malarką na szkle, zapraszają do swojej autorskiej galerii przy ulicy Ubocz 22 w Zakopanem.
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu z Artystą: